קפה קלוי

קפה קלוי

 כוס קפה, הפכה בשנים האחרונות לדבר שבשגרה. מחירי הקפה בבתי הקפה השונים מרקיעי שחקים ולא לכל אדם ישנה אפשרות ליהנות מכוס קפה איכותי על בסיס קבוע. בדיוק לשם כך הוכנסה שיטה חדשה של הכנת קפה בבית החל מתהליך קליית הפולים דרך תהליכי טחינת פולי הקפה ועד לכוס הקפה האיכותית בדיוק לטעמך.

 קפה קלוי מופק בתהליך של חימום של פולי הקפה במגוון רחב של שיטות עד לכדי אידוי כל הנוזלים הפנימיים של פולי הקפה ותהליך שינוי הסוכרים לקרמל (תהליך הנקרא קרמליזציה) ובכך על ידי אורך זמן החימום ומידות החום השונות ניתן להפיק מן הקפה טעמים שונים ומגוונים החל מטעמים מתוקים ועד לטעמים מרים.

 קלייה ביתית

פולי קפה שומרים על טריותם למשך שלוש שנים. וניתן לקלות אותן בכל זמן שתרצו בטווח שלוש השנים. לעומת זאת קפה קלוי ללא חומי שימור והקפאה שומר על הארומה והטעם למשך שבוע ימים. בקלייה ביתית תוכל לקנות פולי קפה זולים ולבצע קלייה בדיוק על פי טעמך האישי בכל זמן שתרצה. חשוב להבין כי בתהליך הקלייה הבייתי תוכל לבחור בדיוק את אורך זמן הקלייה ומידות החום על מנת להפיק את הטעם המושלם ביותר עבורך.

 קלייה בתנור ועל האש

שיטה הקלייה הנפוצה ביותר כיום היא קפה קלוי בתנורים. אך לא כך היה נהוג בעבר. בעבר, נעשה שימוש באש גלויה לצרכי הקלייה. פולי הקפה היו מוכנסים לתוך כלי גדול שהיה מונח על אש גלויה. כך ניתן ל”ווסט” את גודל הלהבה, מידת החום ואורך זמן הקלייה. קלייה בתנור נוחה יותר כיום שכן ניתן להגדיר מראש זמנים ומידות חום רצויות.

 קפה קלוי לכולם

קפה קלוי היה תמיד גאוות בתי הקפה השונים, כיום קדמת הטכנולוגיה והכרה בשיטות הקלייה השונות מאפשרים הכנסת פולי הקפה לבית וקלייתם בכל זמן ורגע נתון על פי בחירתך. תוכל לבחור לקלות את פולי הקפה כך שתפיק פולי קלוי מתוך יותר או מר יותר, בעל ארומה חזקה יותר או פחות הכל תלוי בשיטת הקלייה אותה תעדיף, זמנים ומידות החום. כך תכין את הקפה המושלם עבורך.

 קפה קלוי בייתי שומר על טריותו למשך שבוע ימים. קלייה ביתית מאפשרת חיסכון בכסף רב על הוצאות קנייה של קפה קלוי ובחירה מדוייקת של מידות הקלייה בדיוק לטעמו של הלקוח. כך תוכל ליהנות מפולי קפה ברמה יותר טובה, בעל ארומה נפלאה וטעם בלתי נשכח.

One thought on “קפה קלוי

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *