בחירת מכונת אספרסו

היום כבר ניתן להגיד בפה מלא: ישראל היא מעצמת קפה. לאן שלא תפנו תראו בתי קפה ורשתות קפה המציעות ללקוחותיהם קפה איכותי וטעים. בתי העסק משקיעים בהדרכות ברמנים, במכונות משוכללות ובאופן הכנת הקפה כך שיהיה הטוב ביותר שתקבלו.

אין פלא אם כן, שהאבולוציה של הקפה בישראל היא חדירת מכונות האספרסו לבתים פרטיים ולמשרדים. האם יש יותר מפנק מלארח חברים ולהציע להם קפוצ’ינו איכותי לאחר הארוחה? האם יש יותר כיף מלשתות אספרסו מעורר לפני היציאה לעבודה?

נותרה, אם כן, רק השאלה – כיצד תבחרו את מכונת האספרסו המושלמת בשבילכם?

סוגי מכונות אספרסו

בחירת המכונה תלויה רבות בצורך של המשתמש במכונה.

נוהגים לחלק את מכונות האספרסו לשלושה:

  • ידנית – מכונה זו מופעלת על ידי המשתמש עד לרמת החליטה וכמות הקפה המוזנת למערכת. מכונות אלו מאופיינות בעיצוב קלאסי ווינטג’. זמן הכנת הקפה הוא ארוך באופן יחסי אך חובבי הקפה האמיתיים מעדיפים אותה על פני כל מכונה משוכללת אחרת.
  • חצי אוטומטית – מכונה זו מצוידת במשאבה חשמלית שמפיקה את הלחץ הרצוי להכנת המשקה. היא מספקת את החוויה שבהכנת הקפה אך לא דורשת את הדיוק והמיומנות של המכונה הידנית. רוב המכונות הנמכרות בעולם הן חצי אוטומטיות.
  • אוטומטית – בלחיצת כפתור אחת אתם מקבלים קפה טוב ומדויק, על פי פרמטרים שאתם הזנתם למערכת הדיגיטלית. מלבד ההקצפה, המכונה עושה הכול בשבילכם והיא מושלמת למשרד.

מכונת אספרסו, לא מכונת קפה.

בחיפוש אחר מכונת אספרסו, יש לוודא ראשית כי היא פועלת עם דוד ומשאבה. מכונות ללא משאבה נקראות מכונות קפה אך הן אינן מכונות אספרסו ולרוב מחירן זול בהרבה.

תפקיד המשאבה הוא ליצור לחץ גבוה בראש החליטה. הלחץ המושלם נע בין 8-10 בר, כאשר ישנן מכונות המגיעות גם ללחץ של 15 בר.

תפקיד הדוד הוא לבקר את הטמפרטורה על מנת שהקפה לא יישרף. כל מי שחובב שתיית קפה יודע כי אין דבר יותר מתסכל מקפה שרוף יתר על המידה. כמו כן, הדוד מספק טמפרטורה של 120 מעלות לטובת קיטור להקצפה.

“מי אחראי על המכונה הזו?”

אם ברצונכם להשקיע במכונת אספרסו, כדאי שתבררו מי היצרן של המכונה אותם אתם מעוניינים לרכוש. באופן טבעי, יצרני מכונות האספרסו הטובים ביותר מגיעים מאיטליה. אחריהם, במרחק ניכר, נמצאות חברות היצרנים מהמזרח הרחוק. המחירים בהתאם.

היתרון של המכונות מאיטליה מצוי בחומרים מהם הן עשויות וכמובן, מערך השירות והאחריות שהן מפעילות לטובת הלקוח. במידה וחלק מסוים במכונה מתקלקל, אתם תרצו לדעת שיש מי שלוקח אחריות ומתקן את המכונה במהירות.

שאלה של נוחות

לבסוף, אתם רוצים שיהיה לכם קפה טעים וטוב ושיהיה לכם גם נוח להכין אותו ולנקות אותו. למכונה עם סנן מובנה במיכל המים יש יתרון בנוחות הניקיון והטיפול באבנית.

עצה אחרונה: בקשו לתפעל את המכונה עוד לפני הרכישה וקראו את המפרט הטכני. כך תדעו בבירור שזוהי המכונה שתשדרג כל אירוח וכל ארוחה.

תיהנו!

Incoming search terms:

  • מכונת אספרסו

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *